درباره ما


کهگیلویه و بویـراحـمد

سرزمین چهار فصل کهگیلویه  و بویراحمد، با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، یکی از استان های کوچک ولی با طبیعت بکر و زیبای کشور به حساب می آید.

جمعیت کهگیلویه و بویراحمد بر پایه سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰ برابر با ۶۴۰٬۰۰۰ نفر بوده که در 8 شهرستان کهگیلویه، بویراحمد، گچساران، چرام، لنده، باشت، بهمئی و دنا ساکن می باشند.

در این استان همزمان با آغاز موج فعالیت اینترنتی در کشور، از فضای مجازی استقبال چشم گیری شده و در سال های آغازین دهه 80  چند سایت محلی بر روی فضای مجازی قرار گرفت.

وبلاگ نویسی همزمان با آغاز موج وبلاگ نویسی در این استان نیز آغاز شد و با گذشت بیش از یک دهه از نضج گرفت فعالیت مجازی در کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد نیز دارای ظرفیت بالای تاثیر و تاثر از فضای مجازی است.

نزدیک به 80 سایت و پایگاه خبری محلی به غیر از نمایندگی استانی خبرگزاری های کشوری، نمونه واضحی از نفوذ فضای مجازی و تاثیر گذاری در این استان دارد.

نخستین سایت غیر دولتی استان در سال 80 با عنوان yasoj.com  طراحی و بارگزاری شد و پس از آن سایت باشت باوی و بعد نخستین پرتال خبری و شبکه اجتماعی استان در سایتی به نام سایت استان کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی گردید.

سایت مردم کهگیلویه و بویراحمد دومین سایت خبری غیر دولتی استان بود که در سال 83 با نشانی kvb.ir با مدیر مسئولی سید مسعود پرهیزگاری راه اندازی شد و تا سال 95 به فعالیت خود ادامه داد که در ادامه مسیر با تغییر دامنه به یاسوج24 فعالیت خود را ادامه داد. yasouj24.ir

چهارفصل، سایت بعدی بود که در استان پا به عرصه وجود گذاشت و به فعالیت خبری می پرداخت.

پایگاه های بیسیم چی، سپهر نجوم، ایسنه، باشت باوی و ... نیز از نخستین سایت هایی بودند که تا قبل از سال 86 در کهگیلویه و بویراحمد بر روی صفحه جهانی وب قرار گرفتند.

 

 

.... ادامه دارد

مراکز سازمان